Időpont: 2012. 12. 03. Időtartam: 09:00-15:00 Helyszín: Teleki László Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola Cím: 2230 Gyömrő, Szent István út 69-71.
Előkészületek
11:00-kor érkeztek meg az Alapítvány önkéntesei a Gimnáziumba, ahol Sziklai Marianna Igazgatónő fogadott minket, aki egyben a kapcsolattartónk volt. Körülbelül egy órát vett igénybe az előadás helyszínének a berendezése a kijelölt osztályteremben.
Előadás
A előadást 12:20 és 13:05 között tartottuk meg. A rendezvényt Béres Szilárd, az Életpálya Program mentora nyitotta meg, aki felvezetésként beszélt arról, miről nem szól, illetve miről fog szólni az Életpálya Nap, majd egy interaktív játék segítségével a diákokat arról kérdezte meg, hogy bizonyos tényezőket (önéletrajz, motivációs levél, nyelvtudás, kapcsolatok, stb.) mennyire tartanak fontosnak a munkakeresés kapcsán. A következő előadást Tóbiásné Hanusz Ildikó tartotta meg a Munkaügyi Központ helyi kirendeltségének képviseletében, aki több mint két évtizedes tapasztalatát osztotta meg a hallgatósággal. Fölvázolta munkahelyének főbb tevékenységi köreit, illetve hasznos információkkal szolgált a pályakezdéshez. A másik előadó Bessenyei Péterné, az OTP Bank gyömrői fiókvezetője volt, aki röviden ismertette a bank múltját, jelenjét, piacvezető szerepének mibenlétét. Saját életútján keresztül világította meg a diákoknak, mi kell ahhoz, hogy valaki ezen a területen sikeresen dolgozzon és szakmailag fejlődjön: nyitottság, céltudatosság, tettrekészség. Mint elmondta, náluk a pályakezdők számára sem reménytelen az elhelyezkedés. Az előadás végén újabb játék következett: ismét Béres Szilárd ragadta magához a szót, a tanulóknak pedig lehetőségük volt véleményt nyilvánítani arról, mihez szeretnének kezdeni szakvizsgájuk után. Az utolsó percekben kötetlen beszélgetés alakult ki, néhány felmerülő kérdés megválaszolására maradt még idő.
Stand
Az előadás után lehetőség nyílt egy stand fölállítására is. Az elején kötetlen beszélgetés alakult ki, ahol Alapítványunk előadója érdeklődési körhöz és továbbtanulási szándékhoz igazítva beszélgetett a tanulókkal. Ez után a még ottmaradó 10-15 diák személyes kérdésekkel fordult hozzá, valamint a többi önkénteshez: segítettünk nekik az önéletrajz kitöltésében, valamint pályaorientációs dilemmáik kezelésében.
Tapasztalatok
Az előadást és annak szereplőit általános érdeklődés fogadta, az eleinte tartózkodó, bizonytalan diákok is látványosan feloldódtak a vége felé. Sokan fordultak hozzánk személyes tanácsért: menjenek-e külföldre, merre tanuljanak tovább, egyáltalán továbbtanuljanak-e. Érződött ugyanakkor az is, hogy néhányan még nem tervezik tudatosan jövőjüket, nincsenek határozott céljaik, illetve nem tesznek konkrét lépéseket ügyük előremozdításáért.
Összegzés
6 önkéntes
összesen 51 önkéntes munkaóra
70 résztvevő, 30 személyesen érdeklődő diák
Honlapunk a jobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat használ. Az oldal használatával Ön elfogadja a cookie-k alkalmazását.